تاییدیه EPA یا USEPA

خانه تاییدیه ها تاییدیه EPA یا USEPA

EPA: The United States environmental protection agency  

 آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات آمریکا EPA یا USEPA آژانسی از دولت فدرال آمریکاست که با هدف حفاظت سلامت انسان و محیط زیست به واسطه ایجاد و اجرای قوانین مصوب کنگره ایجاد شده است.

این آژانس در 2 دسامبر 1970 پس از امضاء دستور اجرایی رئیس جمهور ریچارد نیکسون ایجاد گردید.

EPA توسط مدیر آژانس که  از طرف شخص رئیس جمهوری آمریکا منصوب  شده و به تایید کنگره آمریکا رسیده است اداره می شود.

آژانس ارزیابی ، پژوهش ها و آموزش های زیست محیطی را سازمان دهی میکند و دارای مسئولیت حفظ و اجرای استانداردهای ملی تحت انواع قوانین زیست محیطی , در راستای قوانین دولت های ایالتی و محلی می باشد و برخی مجوز ها و نظارت ها  و اجراء مسئولیت ها را به ایالات های فدرال آمریکا محول میکند.

قدرت اجرایی EPA  شامل جریمه , تحریم و سایر اقدامات ومصوبات اجرایی می باشد.

همچنین این آژانس با صنایع و تمام سطوح دولت در طیف گسترده ای از برنامه های داوطلبانه پیشگیری از آلودگی و تلاش برای حفظ انرژی همکاری دارد.

در سال 2016 آژانس EPA 15376 نفر کارمند تمام وقت داشته است که بیش از نیمی از آن را مهندسین و دانشمندان و متخصصین محافظت از محیط زیست تشکیل می دهند.

کارکنان دیگر شامل پرسنل امور حقوقی مالی و تکنولوژی اطلاعات بودند و بودجه این آژانس در سال 2017 با 31% کاهش بودجه 1/8 billion دلار میباشد.

برای نزدیک 30 سال،  EPA  و  مراجع پیش از آن سنجش اثر بخشی  برخی ضدعفونی کننده های شیمیایی را پیش از ثبت و پس از ثبت داخلی انجام می داد. در 1982، این شیوه کاری بر اساس گزارشات به دلایل مربوط به بودجه متوقف شد. در 1992، EPA بررسی و  تائید ادعای تولیدکنندگان در خصوص  فعالیت اسپور کشی محصولات  را از سر گرفت.

MOU* میکروب کش های مایع شیمیایی را به دو دسته تقسیم کرد: استریل کننده ها و ضدعفونی کننده های با مصارف عمومی.

صلاحیت اولیه کنترل ضدعفونی کننده ها با مصارف عمومی که بر روی لوازم غیربحرانی ( لوازمی که با پوست سالم در تماس اند، مانند: کف اتاق، کانترها ) تحت اختیار قانونی EPA می باشد .

تمام استریل کننده هایی که در باز فرآوری لوازم بحرانی ( وسایلی که به بافت استریل وارد و یا سیستم گردش خون وارد می شوند، مانند: ابزار جراحی ) و وسایل نیمه بحرانی استفاده شده اند به وسیلۀ FDA به عنوان  « تجهیزات » مقرر شده اند و تحت اختیار قانونی FDA می باشد.

تائیدیه EPA Gold seal certificate

 این گواهی نوعی ضمانت ثبت در EPA  و روند ارزیابی مخاطرات محصول  است و با بالاترین درجه اعتبار گواهی می کند که محصول صادر شده از نظر قانونی تحت مقررات ایالات متحده ثبت شده و مشخص کننده وضعیت محصول از تاریخ گواهی می باشد. نامه گواهی همراه با  رونوشتی از برچسب تائید شده محلول حاوی اطلاعات دستورالعمل مصرف و اقدامات احتیاطی آن است که نشان مي دهد ثبت در ایالات متحده ویژه مواد شیمیایی و شیوه ی مصرف آن ها ست.

 *(MOU) قرار دادی است فی مابین آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) و سازمان  غذا و دارو امریکا (FDA) در خصوص تصویبنامه و ریگولاسیون ‚ میکروبکش ها.


تاییدیه EPA شرکت شیمی طب امیر

فهرست